آبان ۴, ۱۳۹۶
چرب خشک معمولی پوست ماسک انواع

اگر می‌خواهید پوست زیبا و شادابی داشته باشید، باید  از پوستتون مراقبت کنید. شما می‌تونید با برنامه ریزی، و به راحتی و با هزینه کم، بهترین پوست رو داشته باشید، فقط کافیه همت کنید.

یکی از راه‌های طبیعی برای مراقبت از پوست، استفاده از انواع ماسک‌ها هستش. منتها قبل از انتخاب ماسک باید نوع پوست خودتون را تشخیص بدید، برای مثال برای پوست چرب نمی‌تونید بعضی از ماسک ها رو استفاده کنید. برای همین ابتدا انواع پوست و نحوه تشخیص اون رو براتون توضیح میدم و در ادامه ماسک‌های مناسب هر نوع پوست رو براتون میارم.

انواع پوست

انواع پوست

کلا پوست رو به 4 نوع زیر تقسیم می‌کنند:

  1. پوست چرب

  2. پوست خشک

  3. پوست ترکیبی (مختلط)

  4. پوست نرمال (معمولی)

تشخیص نوع پوست

خب حالا باید به روش زیر تشخیص بدید که پوست شما از کدام نوع هستش

صبح بعد از بیدار شدن از خواب (نباید از شب قبل آرایش داشته باشید)، دستمال (کاغذی) سفیدی را روی پوست صورتتان گذاشته و کمی در هر ناحیه بکشید و بعد دستمال رو بردارید و با توجه به توضیحاتی که در زیر میارم ببینید پوست صورت شما از کدام نوع هستش.

  1. پوست چرب: تقریبا تمامی نقاط دستمال چرب می‌شود. معمولا پوست چرب دارای منافذ درشتی بوده و قابلیت جذب آلودگی رو دارند. معمولا در پوست چرب، جوش‌های سرسیاه نیز دیده می‌شود.
  2. پوست خشک: روی دستمال اثری از چربی نیست، و بر اثر کشیدن دستمال، روی پوستتان احساس کشیده شدن و خشکی می‌کنید.
  3. پوست ترکیبی (مختلط): لکه‌های چربی فقط در قسمت وسط دستمال دیده می‌شود، یعنی پوست در قسمت‌های میانی پیشانی، بینی و چانه، چرب و در نواحی گونه، دور چشم و دور دهان، خشک است.
  4. پوست نرمال (معمولی): روی دستمال اثری از چربی نیست، و بر اثر کشیدن دستمال، پوستتان هنوز صاف و انعطاف‌پذیر است. پوست معمولی بهترین نوع پوست، دارای منافذ ریز و یکدست است.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*